Popularnym mitem jest, że obrączki wolframowe nie mogą być zdjęte z palca w razie wypadku. Pojawiają się nawet opinie, że w skrajnych przypadkach trzeba amputować palec. To jeden z kilku powodów, z jakich nie chcemy kupować obrączek wolframowych. Ten mit został obalony kiedy lekarze i znani jubilerzy wypowiedzieli się na jego temat. Prawda jest taka, iż obrączki wolframowe są dużo bezpieczniejsze od tradycyjnych obrączek wykonanych z innych metali. W przeciwieństwie do obrączek złotych, srebrnych oraz platynowych, obrączki wykonane z wolframu nie ulegają deformacjom. To sprawia, że są dodatkową ochroną dla naszego palca. Jeśli zaś palec nam napuchnie - służby medyczne mają sprawdzone sposoby na bezpieczne zdjęcie obrączki. Popularna wada obrączek wolframowych okazuje się więc jedną z ich największych zalet.
Plusy obrączek wolframowych:
- Obrączki Wolframowe nie ulegają deformacjom. Możemy uderzać je z całej siły młotkiem a ich kształt nie ulegnie żadnym zmianom.
- Nigdy się nie rysują. Możemy nawet próbować pilnikiem - bezskutecznie. Zawsze pozostaną idealnie błyszczące.
- Są dużo cięższe od innych obrączek. Nosząc je na palcu czujemy ich przyjemny ciężar.
- Nie znajdziemy obrączek z innych metali, które miałyby blask i połysk choćby zbliżony do obrączek wolframowych.
- Są hipoalergiczne, więc jeśli macie alergię - możecie je śmiało nosić.
- nawet na 100 rocznicę ślubu będą wyglądały dokładnie tak samo jak w dniu, w którym je kupiliście.
Minusy:
- Obrączki wolframowe nie są podatne na zmianę rozmiaru. Bardo ważne jest więc dobranie odpowiedniego rozmiaru.
- Na rynku jest dużo tanich obrączek wolframowych. Są one wykonane z dodatkiem kobaltu. Kobalt jest metalem, który u wielu z Was może wywołać alergię.
Jak więc widzimy - plusy znacznie przeważają. Sklep Biżuteria-Tytanowa.pl pomoże Wam natomiast w wyeliminowaniu minusów:
- Obrączek wolframowych nie można powiększyć lub pomniejszyć? To prawda.
- Obrączki wolframowe sprzedawane przez sklep Biżuteria-Tytanowa.pl nie zawierają kobaltu. Nie będą więc powodowały uczuleń.
Opisałem już jak eliminujemy minusy obrączek wolframowych. Czas więc abym napisał troszeczkę więcej o ich zaletach.
Praktycznie niezniszczalne.
Węglik wolframu - to dokładna nazwa stopu z jakiego wykonane są obrączki wolframowe. Staje się coraz bardziej popularny w jubilerstwie ze względu na jego ekstremalną twardość oraz odporność na zarysowania. Węglik wolframu powstaje z połączenia węgla i wolframu. W takiej postaci ma twardość pomiędzy 8.9 a 9.1 w skali Mohsa. Jest, z grubsza, około 10 razy twardszy od obrączek złotych i 4 razy twardszy od obrączek tytanowych. To właśnie, w połączeniu z ich bardzo nowoczesnym wyglądem i niesamowitym blaskiem lśniącej powierzchni, sprawia że coraz chętniej wybierane są jako obrączki ślubne.
Trudne do zarysowania
Węglik wolframu może być zarysowany tylko w skrajnych przypadkach - z użyciem diamentu lub korundu. W rezultacie codzienne czynności, do wykonania których zaleca się zdejmowanie tradycyjnych obrączek, możemy wykonywać bez najmniejszej obawy o ich uszkodzenie.
Zawsze wyglądają jak nowe
Biżuteria wolframowa to jedyny materiał wykorzystywany w jubilerstwie, który można "wypolerować na stałe". Oznacza to, że za wiele, wiele lat - obrączki wolframowe będą wyglądały dokładnie tak samo jak w dniu zakupu. Zapomnijcie więc o konieczności o odnawianiu ich blasku co kilka lat - tak jak to ma miejsce w przypadku obrączek złotych. To następny powód, który powinien Was przekonać do wolframowych obrączek ślubnych.
Jeśli pracujecie dużo rękoma często będziecie uderzać obrączką o różne przedmioty. Na powierzchni tradycyjnej obrączki ze złota, srebra lub innego metalu zauważycie wtedy różnego rodzaju uszkodzenia i rysy. Na wyeliminowanie tego są dwa sposoby: znajdźcie inną pracę lub kupcie obrączki wolframowe :)